GLOB-TRANS
VS GLOB-TRANS PL Firma Transportowa kontakt gg SIWY 56693271 .Zapraszamy.(VS-ka firma wirtualna)

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Pokaż co potrafisz! Ale nie jeden raz.

#1 14-01-2016 18:34:19

Enrique23
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 10-01-2016
Liczba postów: 0
Nr gg: 54635417
Windows 7Chrome 47.0.2526.106

Praca jako kierowca zawodowy :)

A więc  ja zacznę ten dział [dblpt]) Jako że powoli po 6 latach pracy w jednym zakładzie...troszeczkę się wypaliłem i myślę o zmianie pracy. A że bardzo lubię podróżować autem , pomyślałem o pracy jako kierowca. I tutaj moje pytanie do was drodzy koledzy [dblpt]) Czy wy sami bądź ktoś z waszych znajomych może coś mi powiedzieć o pracy kierowcy (C+E ,ew. bus) w naszym kraju , czy jest to opłacalne i da się coś w tej profesji zarobić bardziej konkretnego niż np. 2,5 tys./msc [dblpt]) Czy np. bez doświadczenia jako kierowca można wogóle taka prace znaleźć lub ew. jak to doświadczenie zdobywać. Czy opłaca sie jeździć tylko po kraju czy raczej nastawić się na UE? Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak ta praca wygląda od zaplecza [dblpt]) Bo patrząc na oferty pracy to jednak jest strasznie duży popyt właśnie na kierowców [dblpt]) Dodam że jestem właśnie na kursie C+E [dblpt]) jakieś sugestie ? porady ? Przemyślenia? Pozdro [dblpt])

Offline

#2 16-01-2016 08:14:55

SILVER0912
Administrator
Skąd: Arlington
Dołączył: 10-01-2016
Liczba postów: 164
Nr gg: 56693271
Windows XPChrome 47.0.2526.111

Odp: Praca jako kierowca zawodowy :)

Mam ponad 33 lat praktyki jako kierowca. Oczywiście najwięcej na ciężarowych. Zadałeś tyle pytań że nie wiem od czego zacząć. Ale może od najłatwiejszego. Pytasz czy kraj czy międzynarodówka. Od razu powiem że międzynarodówka. Nie wiem czy uda się tak wystartować ale próbuj. To jest cięższy rodzaj jazdy ale nabierasz sporo doświadczenia od razu. To jest tak z tym początkiem. Postaw się w roli pracodawcy. On ryzykuje swoim majątkiem i jest ostrożny. Dlatego będzie szukał w Twoim CV argumentów żeby Cię zatrudnić. Generalnie liczą się kontakty i jak się wejdzie w międzynarodówkę takich kontaktów się nabiera. Nie polecam siedzenia w jednej firmie wiele lat bo to ogranicza te kontakty. W życiu jest potrzebny cel. Chcesz być kierowcą -OK. Ale jak zacząć i co dalej to już będzie seria przypadków i nikt nie jest w stanie przewidzieć jak to się potoczy. [dblpt]) Co do opłacalności to nie licz na kokosy. Tuż przed wyjazdem z Polski zarabiałem 3340 zł jako kierowca Poczty Polskiej. Ale spałem codziennie w domu. W Norwegii zarabiałem bardzo dobrze ale są duże koszty utrzymania i jazda po Norwegii jest nie łatwa. W Niemczech pracowało mi się spoko do momentu kiedy nalepiłem na swojego trucka flagę polską. Kilka razy zwracali mi uwagę aż w końcu skończyło się sądem że rzekomo naruszyłem prawa autorskie malowania firmowego. Takie przypadki też się zdarzają. Generalnie praca kierowcy bardzo dużo daje satysfakcji ale też wiele zabiera z życia. Jak masz postawiane priorytety w życiu tak dobieraj sobie rodzaj pracy. Jeśli na pierwszym miejscu jest rodzina to szukaj pracy na krótkie trasy. Międzynarodówka jest dla wąskiej grupy ludzi. To są absolutni pasjonaci. Najczęściej mówią że to tylko na dwa lata i potem przejdą na krótkie trasy ale tak nie jest. Oni zostają po 15 lat i z rodziną to tylko na pamiątkowych zdjęciach.No dobra to by było tyle na początek. [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot